LEANAŘI 2023

Krize jako výzva a příležitost. Zjistěte, jak se připravit na těžší časy. Díky LEAN.
Seznamte se a diskutujte s profesionály z oboru lean managementu a čerpejte know how od těch nejlepších.

 


2. 3. 2023, BRNO

 

Průlomová konference díky unikátnímu formátu,
který vás vtáhne od první minuty.

Zjistit o konferenci víc

O konferenci

Špičkoví LEAN odborníci a TOP manažeři z firem, kteří už díky lean pracují efektivněji a s nižšími náklady. Ti všichni se s vámi podělí o cenné zkušenosti i tipy, které váš byznys posunou na další úroveň a pomohou vám připravit se na případnou krizi.

MOTTO AKCE

Konference, kde nemusíte jen poslouchat. Zapojte se a přidejte svůj názor do diskuze.

Formát

Přinášíme vám zcela nový formát konference, založený na tzv. knowledge sharing. O své zkušenosti z provozu se s vámi podělí nejen naši hosté, ale zapojit se můžete i vy sami. Chceme, abyste si odnesli co nejvíce praktických tipů a rad přesně pro váš provoz / firmu.

Pozvali jsme LEAN odborníky, kteří metodiku a techniky lean využívají už řadu let, a mohou vám tak pomoci v hledání řešení vašich potíží. O tom, v čem je vaše společnost silná, nebo co ji naopak trápí za neduhy, můžete diskutovat taky v rámci networkingu.

A nezapomněli jsme ani na praktickou část. Proto jsme pro vás zařídili exkurzi do testbedu INTEMAC, kde načerpáte spoustu nápadů, které vaše zlepšování zjednoduší a urychlí.

Proč pořádáme leanaře 2023

Sami jsme leanaři. Metody LEAN a průmyslu 4.0 zavádíme do firem už řadu let. Zlepšování procesů je náš každodenní chleba. Víme, že leanaři a manažeři ve firmách často působí jako osamocení bojovníci za „lepší“ budoucnost firem.

Leanař, manažer nemá mnoho příležitostí sdílet své zkušenosti. Zpětnou vazbu nebo konstruktivní oponenturu dostává zřídka, spíš nikdy. Často řeší „kolo“, i když už ho dávno někdo v jeho okolí úspěšně vyřešil. Jenže on to neví a tím ztrácí čas. Tato konference má leanaře spojit dohromady. Protože čas jsou peníze a ty je lepší investovat do samotného zlepšování a zvyšování efektivity než do hledání řešení, které už někdo dávno objevil.

Nečekejte na krizi jako osamělý leanař. Přijďte na konferenci LEANAŘI 2023 a získejte náskok. Kdo je připraven, není překvapen. A z případné krize vyjde jako vítěz.

Harmonogram

Konference, která vás vtáhne od první minuty. Stanete se její součástí.

2. 3. 2023 Hotel Vista, Hudcova 72, Brno-Medlánky

8:00
Registrace + coffee
9:00
Přednáškový blok

Stojíme na prahu horších časů. Dokonce se mluví o tom, že přijde krize. Kdo je připraven, není překvapen. Dušan Tešlár vám představí několik přístupů a možností, díky kterým z případné krize vyjdete silnější a lepší, než jste byli na jejím počátku. S LEAN se dá vítězit i v nejistých časech.

Patřit ke špičce, stát se lídrem trhu. Kdo by si nepřál stát se součástí „world class“. První příčky obsadí obvykle ti, kteří mají vysokou schopnost adaptovat se. Ti, kteří berou změny a inovace jako přirozený vývoj. Modulární operační systém v podání Luďka Ohnoutka představuje jistou jízdenku k vrcholu.

10:30
Diskuzní panel
 • Téma: Trendy v lean pro rok 2023

Díky diskuzi se dozvíte, kam se Lean bude ubírat v roce 2023 a nebude muset hledat nové způsoby jak být stále produktivnější. Hosté Vám ve svých úvahách při rozhovoru prozradí tajemství jejich úspěchu.

  11:00
  Coffee break
  11:10
  Přednáškový blok
  • Téma: SUPER zlepšovatelem díky propojení LEAN nástrojů a ISO managementu jakosti

  Dělat věci dvojmo vás stojí spoustu času i peněz. Pavel Záchenský vám dá přesný návod, jak se dvojité práci vyhnout a být efektivnější. Seznámíme vás s metodou Toyota Kata a vy v sobě možná objevíte SUPER zlepšovatele.

  • Téma: Manager jako brzda rozvoje firmy

  Máte někdy svíravý pocit, že nejste manažerem na svém místě? Změňte to. Tomáš Rudle vás naučí, jak poznat, že vám to drhne na těch nejvyšších místech. Ukáže vám, jak se odbrzdit a nastartovat rozvoj svůj i vašich lidí.

  12:30
  Diskuzní panel
  • Téma: Kde začíná a končí návratnost lean metod

  Začnete lépe vnímat přínosy metod Lean. Otevřeme vám oči, aby lépe vnímaly omezení návratnosti zlepšovatelských aktivit. Budete mít možnost diskutovat s hosty jestli jsou nástroje lean stále ekonomicky výhodné, ekologické a jestli se v dnešní době vyplatí?

   13:00
   Oběd
   14:00
   Technologie
   • Téma: Využití augmented reality při údržbě, auditech a zaškolování

   Ulehčete sobě a lidem ve vašich provozech. Pronikněte do světa rozšířené reality a objevte jak tuto novou technologii aplikovat u Vás.

   Mít kontinuální informace a data představuje významnou konkurenční výhodu. Chcete ji? Poslechněte si, jak získávat a využívat vaše data z provozu real time a on-line.

   Kde máte lidi, kde materiál a jaká je přesná poloha vašich zařízení? Nemusíte složitě hledat odpovědi. Stačí šikovná automatizace. A budete pořád v obraze.

   15:20
   Sdílení znalostí účastníků
   • Prezentace účastníků a moderované diskuze s publikem
   • Praktické ukázky augmented reality s možností vyzkoušení
   15:20
   Technologie Sewio a B&R
   • Téma: Exkurze do testbedu INTEMAC

   Praktická exkurze do testbedu INTEMAC vám otevře oči. Prostřednictvím technologií SEWIO a B&R dostanete návod jak díky on-line sledování stavu zařízení a informacemi o poloze zvýšíte přehled a produktivitu procesů. V brainstormingu s odborníky navíc tento návod bude přímo vám na míru.

   18:00
   Raut + Pivo + Víno, Networking
   • Rautová večeře = skvělé zakončení konference

   Dobré jídlo, pivo a víno, navíc k tomu neformální diskuze, která vám umožní ještě lépe vstřebat všechny novinky a dojmy z celého konferenčního dne.

   Panelová diskuze

   Co teď a co potom? Kam směřuje český průmysl? Na tyto i řadu dalších otázek odpoví naši hosté: LEAN odborníci i TOP manažeři z firem, které se díky metodám zlepšování posunuly na vyšší úroveň. A vy se samozřejmě můžete zeptat na cokoli. Připravte si své otázky klidně už teď. A to, na co nestihneme odpovědět, probereme po akci ve zcela otevřené atmosféře u piva.

   Přednáškový blok

   LEAN odborníci a TOP manažeři s lean zkušeností si pro vás připravili praktické tipy a doporučení, která můžete hned aplikovat do vaší praxe. Můžete tak řešit úzká místa pomocí osvědčených postupů a nemusíte mířit naslepo.

   Sdílení zkušeností

   Chceme, abyste si odnesli co nejvíce tipů a rad přesně pro váš provoz / firmu. Proto v tomto bloku budeme společně diskutovat nad konkrétními tématy, ať už nad těmi obecnými, nebo nad těmi, které do diskuze přinesete vy sami. Inspirativní diskuzi budou moderovat naši řečníci, ale zapojit se můžete také osobně.

   Téma do diskuze můžete přednést sami, nebo nám ho předáte předem a mi jej za Vás předneseme. Dle toho co je pro Vás komfortnější.

   EXKURZE testbedu INTEMAC

   Nic vám tak nepomůže, jako když si nové věci osaháte v praxi. Proto jsme zařadili také odbornou exkurzi do testbedu INTEMAC. Zde proběhnou praktické ukázky technologií Sewio a B&R s následným brainstormingem
   na téma, co vše byste od těchto technologií očekávali ve vašich firmách. Přesvědčte se na vlastní oči, jak nové technologie pomáhají.

   Hosté diskuzních panelů

   Garant konference / Moderátor
   Ing. et Ing. Jakub Myška, CEO Lean Industry

   Jako moderátor konference s mnohaletou zkušeností v oblasti lean a managmentu firem bude mým potěším Vás provést touto konferencí. Obzvláště se těším na odpolední blok, který je zaměřený na sdílení znalostí. Budu moderovat Vaše diskuze a také přidávat osobní zkušenosti ze života managera bojujícího za produktivitu firmy a její rozmach, nebo z pohledu lean specialisty, pro kterého jsou nástroje lean součástí každodenního života.

   Ing. Stanislav Martinec, Majitel a ředitel KOMA MODULAR s.r.o.

   Je majitelem a aktivním ředitelem společnosti, kterou před 30 lety založil. Věří, že orientace na kvalitu, inovace a rozvoj je ta nejlepší cesta, kterou se můžeme vydat. Proto před neustálým růstem upřednostňuje právě rozvoj a cirkularitu.

   Dipl.-Ing Sascha Tometschek, Director Of Operations EMEA Marmon Foodservice Technologies

   Na Top manažerských pozicích pracuje více než 15let. Neustále se opírá o své přesvědčení, že LEAN je ta správná cesta pro úspěch firmy a jejího manažera. V jeho práci je pozoruhodná trojkombinace: německá preciznost, česká improvizace a leanařské srdce.

   Ing. Tomáš Musil, Jednatel ept connector s.r.o.

   Již 17 let vede výrobní závod s unikátní kombinací zákazníků (automotive a electronics). Možná i proto stále zůstává technikem, fandou moderních technologií a automatizace. Dokonce přichází s převratnou myšlenkou aplikace LEAN přístupu na robotická a automatická pracoviště.

   Ing. Tomáš Palko, Lean Manager PARKER HANNIFIN INDUSTRIAL s.r.o.

   Velká korporace, velký lean operační systém. To je to, co Tomáš propojuje s českou mentalitou, a zavádí do výrobního závodu v Chomutově. Zaměřuje se na zvyšování produktivity a zjednodušování práce lidí. K tomu denně používá LEAN nástroje a zejména Kaizen.

   Řečníci a témata

   Profesionálové z praxe

   Tipy, jak se díky LEAN připravit na horší časy

   Ing. Dušan Tešlár, Production manager

   V průběhu turbulentní doby posledních 2 let byl Dušan u zrodu zcela nové výrobní firmy, respektive jejího přesunu z Německa do ČR. Na této konferenci se s Vámi podělí o nezbytnost lean metod při zavádění nové výroby se zaměřením na metody, které jsou obzvláště vhodné při implementaci nových výrobních linek. Ukáže, jak se vypořádat s problémy a riziky při rozjezdu nových produktů. Dozvíte se také, jak se dá pomocí lean metod bojovat proti vlivům, způsobeným v okolním globálním světě.

   Modulární operační systém – budoucnost průmyslových firem

   Ing. Luděk Ohnoutek, Vedoucí útvaru firemních procesů

   Modularita v dnešním průmyslovém světe je naprosto nezbytnou součástí fungování firem, případně celých ekonomik. Proto ve firmě budujeme modulární Lean Operations systém, o jehož principy a funkce se s Vámi podělím. Dozvíte se, proč jsme začali systém TQK zavádět a také naše zkušenosti po prvním roce- co to přineslo, co naopak stále kulhá, nebo jak reaguje na podmínky na trhu. Velkou inspirací po posluchače bude pojednání o přesahu tohoto systému práce do jiných oblastí- digitalizace, šetření energií, automatizace, nebo informační technologie.

   SUPER zlepšovatelem díky propojení LEAN nástrojů a ISO managementu jakosti

   Ing. Pavel Záchenský, PhD., Lean 6Sigma specialista, manager zlepšování

   Ve firmách vedle sebe často žijí dva systémy práce. Jeden dle managementu jakosti, druhý v podobě lean opeations systému. Každý z těchto systémů využívá svoje nástroje, svoje přístupy a také požadavky na firmu a její personál. Jenže ve skutečnosti se tyto dva sytému dají velice jednoduše propojit do vzájemné, velice efektivní synergie. V této části konference se dozvíte, jak vybrané nástroje lean navazují na ISO normy, jak maximálně využít jejich efektu a přitom být v souladu s požadavky norem. Ukážeme, jak je udržet v chodu a jak je neustále zlepšovat například pomocí metody Toyota KATA.

   Manažer jako brzda rozvoje firmy

   Ing. Tomáš Rudle, Krizový manažer, Interim manager, Specialista na automatizaci a robotizaci

   Znáte to sami- zdánlivě výborný projekt, začnete řešit standardní postup vašich prací, a pak to najednou vidíte v naprosto ostrých konturách- objeví se překážka na cestě- problém! A zase nám ta “ryba” smrdí od hlavy a nikoli od ocasu, jak nám při nástupu na projekt tvrdili.
   Tou překážkou je tentokrát osoba zakladatele společnosti ze začátku 90.let, jehož postupy už nefungují a poškozují firmu, kterou je potřeba před ním ochránit. Případně je to pasivní zaměstnanec, manažer, bránící se zuby nehty veškerým potřebným změnám. Přednáška bude o tom, jak se s nastalou situací vypořádat.

   Jak na vytěžování dat pomocí technologie B&R

   Ing. Robert Charvát, Strategic Business Development Manager
   Perfection in Automation aneb Dokonalost v automatizaci je naším posláním. S tímto motem jsme se podíleli také na projektu Výrobní buňky 4.0, kterou společně s námi a dalšími technologickými partnery vyvinulo centrum INTEMAC. Budete mít jedinečnou možnost do tohoto automatizovaného pracoviště nahlédnout a seznámit se s naším unikátním systémem, který Výrobní buňku 4.0 řídí. Ukážeme Vám robotizované obráběcí pracoviště, kombinující výhody automatizace s potřebami malosériové výroby a schopnosti flexibilně reagovat na měnící se požadavky. Nebude chybět také systém B&R APROL – platforma pro tovární a procesní automatizaci, která v rámci projektů digitalizace / Průmyslu 4.0 zajišťuje propojení linek, strojů i produktů a vícesměrný tok energetických, diagnostických a technologických dat.

   Sledování polohy real time pomocí technologií Sewio

   Ing. Šimon Chudoba, Regional Sales Manager

   Se svým real-time lokalizačním systémem, založeném na UWB (Ultra-wideband) technologii, přináší Sewio Networks, ve spolupráci se svými ověřenými partnery, účastníkům konference komplexní řešení k dosažení vyšší efektivity, ziskovosti a bezpečnosti. UWB poskytuje cenné poznatky založené na datech o poloze v reálném čase. Během prezentace se stručně seznámíte se Sewio produkty i konkrétními příklady využití informací o poloze výrobků, osob, nebo zařízení. Dostanete jedinečnou šanci se podívat na použití našeho řešení v praxi ve výzkumném a inovačním centru INTEMAC v Kuřimi.

   Martin Desenský, manažer nástrojů a spoluzakladatel cmoore

   Rozšířená realita použitá ke zlepšování, školení a řízení údržby. Ano i toto jede velice elegantně udělat. Martin se s vámi podělí o zkušenosti z používání augmented reality ve své mnohaleté praxi v digitalizaci a zlepšování procesů zavádění zlepšování. Dozvíte se jak vše funguje a jak můžete využít tuto moderní technologií u vás. Dokonce budete mít možnost si vše vyzkoušet sami na sobě.

   O nás

   lean industry

   Pracujeme s vrcholným managementem průmyslových a výrobních firem, kterým pomáháme dělat lepší rozhodnutí a následně je uvést v realitu.

   Již přes 15 let jsme partnery našim klientům. Pomáháme se změnou firemní kultury a budujeme tak nezastavitelné týmy, které přináší zlepšení v tom, co dělají. Našim cílem je vybudování štíhlého podniku a to na všech úrovních organizace klienta (od top managementu směrem dolů).

   MANAGEMENT

   Začněte od vedení své firmy. Jedině tak efektivně vyrostete a udržíte se na vrcholu.

   ŠTÍHLÁ VÝROBA

   Odlište se od konkurence a zvyšte své zisky. Naučíme Vás ty správné postupy a metody.

   PRŮMYSL 4.0

   Zvyšte svou konkurenceschopnost a nezůstaňte pozadu za průmyslovým světem.

   VZDĚLÁVÁNÍ

   Informujte se v oblasti štíhlé výroby a průmyslu 4.0. Školíme na míru Vašim potřebám.

   Partneři

   Registrace

   LEANAŘI 2023

   Krize jako výzva a příležitost. Zjistěte, jak se připravit na těžší časy. Díky LEAN.

   Seznamte se a diskutujte s profesionály z oboru lean managementu a čerpejte know how od těch nejlepších.

   Průlomová konference díky unikátnímu formátu, který vás vtáhne od první minuty.