LEANAŘI 2024

Neustálý růst nákladů je třeba vyvážit produktivitou.
Produktivitu získáte zlepšováním. Zlepšování LEAN kulturou.

 


6. 3. 2024, BRNO

 

Průlomová konference, která vás díky unikátnímu formátu vtáhne od první minuty

Zjistit o konferenci víc

O konferenci

Špičkoví LEAN odborníci a TOP manažeři z firem, kteří už díky LEAN pracují efektivněji a s nižšími náklady. Ti všichni se s vámi podělí o cenné zkušenosti i tipy.

Hlavním tématem letošní konference LEAN kultura, která vám pomůže v boji s neustále rostoucími náklady, a to pomocí zvýšení produktivity.

MOTTO AKCE

Konference, kde nemusíte jen poslouchat. Zapojte se a přidejte svůj názor do diskuze.

Formát

Náš unikátní formát konference je založený na tzv, Knowledge Sharingu. Reakce účastníků loňského, prvního, ročníku nám jasně potvrdily, že taková akce tu dosud chyběla. Ve druhém ročníku se budeme opírat o stejný koncept, který bude zase o něco lepší. O své zkušenosti z provozu se s vámi podělí nejen naši hosté, ale zapojit se můžete i vy sami. Chceme, abyste si odnesli co nejvíce praktických tipů a rad přesně pro váš provoz či firmu.

Pozvali jsme LEAN odborníky, kteří metodiku a techniky lean využívají už řadu let, a mohou vám tak pomoci v hledání řešení vašich potíží. O tom, v čem je vaše společnost silná, nebo co ji naopak trápí za neduhy, můžete diskutovat taky v rámci networkingu.

A nezapomněli jsme ani na praktickou část. Proto jsme pro vás organizujeme exkurzi, kde načerpáte spoustu nápadů, které vaše zlepšování zjednoduší a urychlí.

Proč pořádáme leanaře 2024

Sami jsme leanaři. Metody LEAN a průmyslu 4.0 zavádíme do firem už řadu let. Zlepšování procesů je náš každodenní chleba. Víme, že leanaři a manažeři ve firmách často působí jako osamocení bojovníci za „lepší“ budoucnost firem.

Leanař, manažer nemá mnoho příležitostí sdílet své zkušenosti. Zpětnou vazbu nebo konstruktivní oponenturu dostává zřídka, spíš nikdy. Často řeší „kolo“, i když už ho dávno někdo v jeho okolí úspěšně vyřešil. Jenže on to neví a tím ztrácí čas. Tato konference má leanaře spojit dohromady. Protože čas jsou peníze a ty je lepší investovat do samotného zlepšování a zvyšování efektivity než do hledání řešení, které už někdo dávno objevil.

Zvyšující se náklady nemusí být smrtelným úderem. Kultura neustálého zlepšování vám přinese náskok. Přijďte na konferenci LEANAŘI 2024 a naučte se dělat skutečné úspory a zvyšovat produktivitu rychleji než konkurence. Vyjděte z tohoto závodu jako vítězové..

Harmonogram

Konference, která vás vtáhne od první minuty. Stanete se její součástí.

6. 3. 2024 Hotel Vista, Hudcova 72, Brno

8:00
Registrace + Pohoštění
9:00
Přednáškový blok

Japonci jsou vzorem v Lean. To je všeobecně známé. Jak to dělají doopravdy? Je to opravdu jiný svět než ten náš? Jakub Myška se s Vámi podělí o poznatky načerpané v pěti firmách přímo v Japonsku. Budete překvapeni o čem japonský Lean je.

  Když je neformální firemní kultura jiná než ta oficiální, napsaná hezkým písmem na zdech zasedačky, vzniká firma ve firmě. A výkonnost jde dolů. Petra Polusová vám prozradí jak obě části propojit v jednu lepší a přínosnější.

   10:00
   Coffee break
   10:20
   Diskuzní panel
   • Téma: Lean operační systém je založený na kultuře, jak to děláme my?

   Popovídáme si o zkušenostech hostů jak se potýkali s kulturními změnami, které byly nutné při zavádění Lean. V diskuzi se jich otevřeně zeptáme jak oni sami přispěli k těmto změnám a jak to byla náročná osobní změna v jejich vlastním stylu práce. Pomůžeme Vám tak vyvarovat se zbytečných chyb.

    10:45
    Přednáškový blok

    Ondřej Bílek byl součástí zavádění Shop Floor Managementu. Ten změnil fungování a chování lidí na všech úrovních firmy kde pracuje. Dozvíte jak to celé udělat, čemu se vyvarovat a hlavně co SFM přinese firmě, vedení a samotným zaměstnancům.

     Lean je životní styl a kultura. Každý z nás máme svůj životní styl a kulturu. V obou případech jde hlavně o to jak budeme dané životy žít, jaká bude cesta a co nám přinese. Michal Černošek ukáže jak jsou životní cesty důležité pro člověka a samotný lean.

      Hodně se mluví o jádru průmyslu 4.0 – chytré továrně. Málo se mluví o jejím praktickém přínosu v produktivitě, kvalitě, spolehlivosti a pracovním prostředí. Dušana Tešlár vám ukáže, proč a jak tuto technologii zavedl do výroby zařízení pro gastronomii. Přínosy jeho snažení přesvědčili i nadnárodní korporát pro globální využití. Přesvědčí i vás.

       12:00
       Oběd
       13:00
       Diskuzní panel
       • Téma: Cesta k lean dokonalosti, lehká nebo trnitá?

       Na cestě k LEAN dokonalosti spoustu z nás narazilo nebo stále naráží na překážky osobní, politické, technické, případně strach a obavy lidí ve firmě. S tímto je potřeba pořád počítat, a to bez ohledu jak daleko na cestě jste. Přijďte si promluvit s hosty v diskusi, co je potkalo a jak se s tím vypořádali. Není nad to dostat návod a ušetřit si dlouhý a někdy i marný boj.

        13:30
        Sdílení znalostí účastníků
        • Sdílení a diskuze témat účastníků konference
         Moderuje Jakub Myška a hosté

        Díky této diskuzi si ušetříte spoustu tvrdých pádů při hledání té správné lean cesty. V diskuzi se pobavíme s hosty o tom, kde a jak moc narazili, když ji sami se svými týmy procházeli. To je něco co se leckde nedozvíte a zde navíc naprosto otevřeně.

         15:20
         Exkurze
         • Nástroje lean v praxi

         Není nad to podívat se, jak dělají LEAN v jiné než vlastní firmě. V rámci návštěvy Siemens Energy, s.r.o. uvidíte, jak v praxi funguje shop floor management, 5S a autonomní údržba podporovaná monitoringem stavu strojů. Navštívíte výrobu praních turbín se stoletou tradicí, kde se ale nebojí moderních přístupů v duchu LEAN jako např. elektronický andon systém.

          18:00
          RAUT + PIVO + VÍNO, NETWORKING
          • Rautová večeře = skvělé zakončení konference

          Dobré jídlo, pivo a víno, navíc k tomu neformální diskuze, která vám umožní ještě lépe vstřebat všechny novinky a dojmy z celého konferenčního dne.

          Panelová diskuze

          Náklady na pracovní sílu, materiál, energie atd. rostou. Zákazníci chtějí levnější produkty. Jak řešit tento rozpor? Kde na to vzít? Kde hledat úspory? Jak zlepšovat produktivitu? Na tyto i řadu dalších otázek odpoví naši hosté: LEAN odborníci i TOP manažeři z firem, které se díky metodám zlepšování posunuly na vyšší úroveň. A vy se samozřejmě můžete zeptat na cokoli. Připravte si své otázky klidně už teď. A to, na co nestihneme odpovědět, probereme po akci ve zcela otevřené atmosféře u piva.

          Přednáškový blok

          LEAN odborníci a TOP manažeři s LEAN zkušeností si pro vás připravili praktické tipy a doporučení, která můžete hned aplikovat do vaší praxe. Můžete zlepšovat pomocí osvědčených postupů a nemusíte mířit naslepo.

          Sdílení zkušeností

          Chceme, abyste si odnesli co nejvíce tipů a rad přesně pro váš provoz / firmu. Proto v tomto bloku budeme společně diskutovat nad konkrétními tématy, ať už nad těmi obecnými, nebo nad těmi, které do diskuze přinesete vy sami. Inspirativní diskuzi budou moderovat naši řečníci, ale zapojit se můžete také osobně.

          Téma do diskuze můžete přednést sami, nebo nám ho předáte předem a mi jej za Vás předneseme. Dle toho, co je pro vás komfortnější.

          EXKURZE SIEMENS ENERGY

          Nic vám tak nepomůže, jako když si nové věci osaháte v praxi. Proto jsme zařadili také Go&See (gemba walk) do výroby turbín s více jak stoletou tradicí.  Prozkoumáme zde shop floor management a 5S. Strnou pozornosti nezůstane ani autonomní údržba, kde Siemens Energy využívá moderních technologií – online sledování strojů a elektronický andon. Přesvědčte se na vlastní oči, jak nástroje LEAN a nové technologie pomáhají s kulturou firmy, zvyšováním produktivity a efektivity.

          HOSTÉ DISKUZNÍCH PANELŮ

          Garant konference / Moderátor
          Ing. et Ing. Jakub Myška, CEO Lean Industry

          Jako moderátor konference s mnohaletou zkušeností v oblasti LEAN a managmentu firem bude mým potěším vás provést touto konferencí. Obzvláště se těším na odpolední blok, který je zaměřený na sdílení znalostí. Budu moderovat vaše diskuze a také přidávat osobní zkušenosti ze života managera bojujícího za produktivitu firmy a její rozmach, nebo z pohledu LEAN specialisty, pro kterého jsou nástroje LEAN součástí každodenního života.

          Jaroslav Štokr, Production Manager ve společnosti FIA ProTeam, s.r.o
          „Výrobák“ tělem i duší, přes 10 let buduje výrobní týmy, kde zavádí moderní technologie a LEAN. V posledních letech sází hlavně na budování té správné firemní kultury postavené na principech LEAN production. Díky tomu on a jeho výrobní tým překonává i ty nejtěžší úskalí poslední doby bez větších otřesů a jde stále kupředu na cestě k LEAN dokonalosti.

          Ing. David Janeček MBA, Generální ředitel a jednatel společnosti Kili s.r.o.

          David ve své úspěšné kariéře řídil 3 společnosti zaměřené na strojírenství. Jednu z těchto firem spoluvlastnil. Zároveň působil v exekutivních a kontrolních orgánech firem, a to jak v Čechách, tak v zahraničí (SR, Dánsko). V současné době pracuje na pozici generálního ředitele společnosti zaměřené na nábytkářský průmysl s tržbami cca. 1 miliarda CZK, kde za tímto úspěchem stojí změna nejen firemní kultury.

          Ing. Pavel Záchenský, PhD., Lean 6Sigma specialista, manager kvality a zlepšování

          Pavel je LEANAŘ s velkým „L“. Má za sebou hodně zkušeností ze zlepšování firemních procesů pomocí nástrojů LEAN a také při zavádění systémů jakosti. Prošel toho v tomto oboru tak moc, že dokonce o svém zlepšování napsal knihu. Ve své kariéře při zlepšování velice rád používá metodiku Toyota KATA a je přesvědčený, že LEAN je potřeba dělat srdcem a také firemní kulturou. Při diskuzi nás nechá nahlédnout do detailů toho co ho při budování firemních kultur a štíhlých výrobních systému potkalo. LEAN je jeho velkým koníčkem a vášní, a proto si diskuzi nenechte ujít – určitě bude velkou inspirací plnou návodů přímo pro vás.

          Řečníci a témata

          Profesionálové z praxe

          Japonsko a LEAN – mýty a předsudky Evropanů
          Ing. et Ing. Jakub Myška, CEO Lean Industry

          Lean je jeho životní náplní už více jak 22 let. Poznal ho v různých firmách a korporacích, národních i nadnárodních. Protože originál v podání samotných Japonců dosud neznal, vyrazil na cestu po firmách přímo v Japonsku. Jakub Myška se s Vámi podělí o nejedno překvapení, které zde potkal, ale také rozebere některé mýty a předsudky, které mají Evropané vůči japonskému leanu jejich přístupu k němu. Bude to velké obohacení pro Vaše pochopení leanu a kultury, která jej provází.

          Firemní kultura byla, je a bude

          Bc. Petra Polusová, HR consultant, coach

          Za svůj profesní život v HR prošla několika společnostmi a stála u toho, když se začala budovat úplně nová nebo jiná firemní kultura. Často v roli ambasadora. Jako člen nejužšího vedení firmy jejím úkolem dostávat firemní hodnoty pod kůži ostatním a žít je. Co bylo největším úskalím a na čem se nejčastěji zasekli? A jak se z toho dá vymotat? Přijďte si poslechnout příklady ze života a tipy, jak se dá firemní kultura budovat, tak, aby se výsledek maximálně blížil vašemu záměru.“

          I cesta je cíl a v leanu to platí dvojnásob

          Ing. Michal Černošek, Manažer Lean a zlepšování

          Leanař srdcem, to je Michal Černošek. Ve svém profesním životě si prošel několik různých cest k Lean dokonalosti. V osobním životě si také prošel nejednu cestu. O té jeho největší životní cestě se s Vámi podělí a ukáže Vám paralely mezi životní cestou a cestou firmy usilující o zavedení lean. Tyto cesty mají totiž mnoho společného. Jestli jste to dosud neviděli tak po jeho přednášce budete na spoustu mít jiný náhled.

          Shop Floor Management změnil fungování v naší firmě

          Ing. Ondřej Bílek, Manažer výroby / Lean specialista

          Shop Floor Management patří k nejdůležitějším nástrojů, které by lean operační systém neměl postrádat. Zavedení SFM je potřeba mít promyšlené do detailů, protože druhá šance bývá o hodně obtížnější. Ondřej Bílek vám ukáže, jak se to povedlo v jeho firmě, co to přineslo a na co si dát největší pozor. Díky této přednášce věnované praxi budete mít jasno, kdy a jak tento mocný nástroj zavést a maximálně těžit z jeho efektů nejen na produktivitu všech firemních procesů.

          DIGITÁLNÍ DVOJČE + CHYTRÁ TOVÁRNA = PRAKTICKÉ PŘÍNOSY

          Ing. Dušan Tešlár, Production manager, Automation manager
          Dušan je mužem činu. Loni se inspiroval na naší konferenci technologiemi průmyslu 4.0 a se zapálením sobě vlastním postavil chytrou továrnu využívající digitální dvojče a schopnost učit se z dat. Ve své přednášce se s Vámi podělí o praktické zkušenosti a zážitky, které ho potkali při vývoji a implementaci. Jeho slova budou nejen inspirací, ale také důkazem toho, že se tyto nástroje dají využít opravdu k navýšení produktivity, kvality, spolehlivosti procesu a spokojenosti zaměstnanců. V jeho podání není digitální dvojče jen pěkná vizualizace.

          Reference

          O nás

          lean industry

          Pracujeme s vrcholovým managementem průmyslových a výrobních firem, kterým pomáháme dělat lepší rozhodnutí a následně je realizovat.

          Již přes 15 let jsme partnery našch klientů. Pomáháme jim se změnou firemní kultury a budujeme tak nezastavitelné týmy, které přináší zlepšení v tom, co dělají. Našim cílem je vybudování štíhlého podniku a to na všech úrovních organizace klienta (od top managementu směrem dolů).

          MANAGEMENT

          Začněte od vedení své firmy. Jedině tak efektivně vyrostete a udržíte se na vrcholu.

          ŠTÍHLÁ VÝROBA

          Odlište se od konkurence a zvyšte své zisky. Naučíme vás ty správné postupy a metody.

          PRŮMYSL 4.0

          Zvyšte svou konkurenceschopnost a nezůstaňte pozadu za průmyslovým světem.

          VZDĚLÁVÁNÍ

          Informujte se v oblasti štíhlé výroby a průmyslu 4.0. Školíme na míru vašim potřebám.

          Partneři

          Registrace

          LEANAŘI 2024

          Neustálý růst nákladů je třeba vyvážit produktivitou. Produktivitu získáte zlepšováním. Zlepšování LEAN kulturou.

          Průlomová konference, která vás díky unikátnímu formátu vtáhne od první minuty.

          Průlomová konference díky unikátnímu formátu, který vás vtáhne od první minuty.

          Registrace ukončena – VYPRODÁNO